W Wielkim Zajączkowie powitano wiosnę.

Uczestnicy MCAZ zgodnie z przygotowanym planem działania przeprowadzili II inicjatywę lokalną.

W świetlicy w Wielkim Zajączkowie 21 marca bieżącego roku dzieci biorąc udział w spotkaniu pełnym niespodzianek przywitały wiosnę.

Zainteresowaniem cieszyły się gry sportowe i zręcznościowe. Dużo dzieci zapisało się do udziału w turnieju gry w warcaby. Emocje wzbudziło przygotowanie się do pochodu z marzannami. Dzieci po krótkiej pogadance na temat pożegnania zimy i powitania wiosny oraz ustaleniu czego symbolem jest marzanna w małych zespołach przygotowały kolorowe kukły. W związku z tym, że gabarytowo „słomiane lale” przerosły małych twórców, to w tej zabawie pomocni okazali się dorośli. Ku uciesze dzieci, w celu przepędzenia zimy na placu przed świetlicą spalono kukły. Następnie wszyscy wrócili do sali, gdzie mogli korzystać ze słodkiego poczęstunku i dalej uczestniczyć w konkursach z nagrodami. Starsze dzieci wzięły udział w quizie ekologicznym, młodsze przygotowały plakaty na powitanie wiosny.

Realizacja spotkania pokazała, że nie trzeba być wykwalifikowanym animatorem żeby przygotować ciekawe i pełne atrakcji spotkanie dla dzieci. Wystarczy dobry pomysł, pozytywne myślenie, zaangażowanie i współpraca kilku osób. Można powiedzieć, że właśnie te składniki wnieśli organizatorzy spotkania. Pracujący w ramach stażu uczestnicy MCAZ poświęcili swój wolny czas i przygotowali dla dzieci z obszaru działania ich Lokalnej Grupy pełne niespodzianek popołudnie – POWITANIE WIOSNY.

Panu Zygmuntowi Kochanowskiemu, który jest sołtysem Wielkiego Zajączkowa serdecznie dziękujemy za udostępnienie i pomoc w technicznym przygotowaniu miejsca zorganizowania inicjatywy.

Metryka strony
Data publikacji : 24.03.2015
Rejestr zmian
Osoba publikująca: Katarzyna Suchomska
Autor : Katarzyna Suchomska
Liczba wejść: 1236
Kapitał ludzki
Unia Europejska
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Człowiek - najlepsza inwestycja